Informace o projektu Fakulty pedagogické ZČU v Plzni z ESF

Název projektu:

Využívání informačních technologií v environmentálním vzdělávání

Zkrácený název projektu: EnviroGIS

Fakulta pedagogická ZČU v Plzni získala v rámci Evropských strukturálních fondů projekt zaměřený na další vzdělávání učitelů.

V rámci tohoto grantu byly připraveny 3 vzdělávací kurzy, které přinesou učitelům informace o environmentálních změnách, dovednosti práce s geoinformačními technologiemi a také praktické zvládnutí projektů s environmentální problematikou. Je možné se přihlásit i na jednotlivé kurzy individuálně:

  1. Další vzdělávání učitelů v problematice environmentální (přírodní) změny, přírodní rizika a katastrofy - GIS
  2. Využívání geoinformačních technologií při dalším vzdělávání učitelů v oblastech RVP ZV a RVP G Člověk a příroda, Člověk a společnost a průřezových témat Environmentální výchova a Výchova k myšlení v evropských a globálních souvislostech - ENVIRO
  3. Projektová výuka s problematikou environmentálních změn a přírodních rizik - PROJEKTY

 
Cílová skupina projektu:

Projekt  je vhodný pro učitele na ZŠ a SŠ, kteří  vyučují přírodovědné předměty, informatiku i společenskovědní předměty.


Výstupní doklady:

Každý úspěšný absolvent za každý absolvovaný modul obdrží osvědčení o absolvování (certifikát).
 

Délka studia modulů:

Studium  je koncipováno na jeden akademický rok. Výuka bude probíhat od poloviny září do května následujícího roku. Každý z kurzů Další vzdělávání učitelů v problematice environmentální (přírodní) změny a Využívání geoinformačních technologií při dalším vzdělávání učitelů bude tvořit 5 šestihodinových bloků, které budou realizovány od září do ledna. Kurz Projektová výuka s problematikou environmentálních změn a přírodních rizik proběhne ve třech pětihodinových blocích v březnu až  květnu.




























Copyright (c) 2010, FPE ZČU. All rights reserved. Webmaster.
TOPlist